JÓGATANÁRKÉPZÉS igényeseknek /klasszikus/

Ha szereted a jógát, legyél jógatanár! Akkreditált tanfolyam, 3 nyelvű diplomával. Igény esetén munkalehetőséggel.

A KÁROS FÖLDSUGÁRZÁSOK ÉS A JÓGA

 

 

Az emberi energiarendszer zavarai és elhárításuk jógával és a geopatogén terhelés megszüntetésével

 

 

 1. A FÖLDSUGÁRZÁSOK ÉS EGÉSZSÉGKÁROSÍTÓ HATÁSUK

 

 

A földsugárzás hatására az egészséges ember megbetegedhet, a beteg ember pedig előfordul, hogy nem gyógyul meg addig, amíg veszélyeztetett helyen tartózkodik. A radiesztéta a kiváltó ok megszüntetésével segíti elő a gyógyulást.

 

 

A FÖLDI ÉLET SUGÁRZÁSI TÉRBEN FEJLŐDÖTT KI, ÉS FEJLŐDIK MA IS TOVÁBB.

Földgolyónk szüntelenül bocsát ki kisebb-nagyobb intenzitású különféle sugarakat, melyek lehetnek hasznosak és károsak is.

Annak ellenére, hogy a földsugárzás az élővilág sugárterhelésének 61%-át adja, az emberek körében meglehetősen ismeretlen.

 

Pedig a 17. század közepéig a varázsvesszős emberek segítségével jelölték ki az építendő ház helyét is. Maga az eljárás legalább 4000 éves.

 

Tapasztalatok szerint a betegségek 60-80%-a összefüggésbe hozható a földsugárzásokkal. A károsító hatást a napi legalább 4-5 órás sugárzási sávban történő tartózkodás eredményezi. Így kb.4-5 év alatt figyelmeztető jelek, szervi panaszok, míg kb.8-10 év alatt súlyos betegségek alakulhatnak ki. A sávok keresztezési pontjai intenzívebben károsíthatnak, itt már kb. 6 hónap alatt daganatos betegségek is kifejlődhetnek.

 

A káros sugárzásban huzamosabb időt eltöltő szervezet (civilizált ember, nemesítet növény) védelmi rendszere leromlik. A külső védelmi rendszer az élő szervezetet körülvevő bioenergia mező, az AURA. Ez az energiaburok szoros kapcsolatban van azzal a 7 fő külső szabad-energia felvételi hellyel (CSAKRA), amely az ember pszichoenergetikai rendszerét (ezen keresztül a hormonális és idegi irányítórendszerét, működési hatékonyságát) külső energiafelvétellel szabályozza.

 

 

A   káros sugárzás hatására az aura elvékonyodhat, nemritkán „kilyukad”. Következménye az, hogy a szervezet bioenergia szintje csökken, a csakrák energia-felvevő képessége beszűkül, végül leáll, s a közvetlen kapcsolatban álló belső elválasztású mirigy működésében, hormonális szabályozásában zavarok lépnek fel.

 

A folyamatos  energiahiány miatta a belső elválasztású mirigyrendszer is megsérül, szabályozási funkcióját nem tudja ellátni, és ezt megbetegedessél jelzi a szervezet. Az auramérési eredmények azt igazolják, hogy a szervezet azon része betegszik meg,  ahol az aura megsérült. Az aura sérülése szinte kivétel nélkül ott jelentkezik, ahol a káros földsugárzások hatása az aurát tartósan éri.

 

A káros földsugárzások hatását mindenki saját magán is megfigyelheti, amelynek megnyilvánulásai: állandó gyengeség felkeléskor, álmatlanság (gyerekek éjszaka szüleikhez menekülnek), fejfájás, idegesség, ingerültség, reumás fájdalmak, emésztőrendszer zavarai, torokgyulladás, gerincbetegségek, általában a nem múló krónikus panaszok, stb.

 

 

 

 

Mindenki érdeke, akinek már kimondott panaszai vannak, hogy az alkalmazott orvosi, természetgyógyászati kezeléseken, orvosságokon és gyógynövényeken túl, ezzel a témával is megismerkedjen,

Különösen, ha kezelése egy ideje eredménytelennek bizonyul, vagy túl hamar visszaesik betegségébe, vagy egy másik betegséget kap meg, feltűnően gyakran.

 

 

Ismert – radiesztéziás módszerrel mérhető – károsító földsugárzások:

 

                     Geológiai törésvonal sugárzás (földmozgási hasadékok sugárzása) Leggyakoribb panaszok sugárterhelés esetén: idegbetegségek, szájdaganat, gégedaganat, magas vérnyomás, tüdődaganat, szívritmuszavar, gyomorvérzés, rákos daganatok abban a szervben, amelyen átmegy.

 

 

                     Vízér sugárzás (föld alatti vízfolyások, átszivárgások  sugárzása) Leggyakoribb panaszok sugárterhelés esetén  (keresztirányú sáv): szürkehályog, halláskárosodás, fejfájás, agyi érelmeszesedés, asztma, tüdőbetegségek, szívkoszorúér-elmeszesedés, emésztési panaszok, allergia, ödéma, reuma, hidegérzet, rossz vérkeringés, érszűkület. Hosszanti vízér: PCP, Parkinson-kór, leukémia, szklerózis multiplex, Bechterev-kór, magas vérnyomás, érszűkület. Vízér kereszteződés: idegesség, alvászavar, az érintett szervekben rákos daganatok kialakulása.

 

 

                     Hartmann sugárzás (a Föld mágneses kisugárzása) Leggyakoribb panaszok sugárterhelés esetén  (keresztirányú sáv):gyakori fejfájás, szemromlás, halláskárosodás, nyakmerevség, idegesség, kopaszodás, kimerültség, krónikus légúti megbetegedések, szívritmuszavar, ingadozó vérnyomás, hasi és gyomorpanaszok, gyomoridegesség, cukorbetegség, allergia, ciszták, deréktáji fájdalom, petefészek-gyulladás, menstruációs zavarok, meddőség, prosztatagyulladás, impotencia, izületi fájdalmak, mozgásszervi megbetegedések. Hosszanti sáv: rossz közérzet, állandó levertség, általános rosszullét, meddőség. Kereszteződés: epilepszia, ciszták, agydaganat, látás- és halláskárosodás, krónikus torokgyulladás, szívinfarktus, vállizület megbetegedései, gyomorfekély, allergia, lumbágó, gerincbetegségek, ciszták, vese és májbetegségek, ciszták, hólyaggyulladás, méhnyálkahártya gyulladás, prosztatagyulladás.

 

                     Curry pontok (poláris mezősávok keresztezési pontjai) Leggyakoribb panaszok sugárterhelés esetén (kereszteződés): pánikbetegség, idegbetegségek, idegi eredetű gyulladások.

 

 

                     Szent György  (mágneses energiaháló sugárzása) Leggyakoribb panaszok sugárterhelés esetén( sáv): migrénes fejfájás, hormonzavarok, alvászavarok, idegesség, magas vérnyomás, haspuffadás, miómák, hasnyálmirigy-betegség, epehólyag betegség, vastagbél-betegség, ödéma,

 

és

                     Ley vonalsugárzás (mágneses energiaháló sugárzása) Leggyakoribb panaszok sugárterhelés esetén (sáv): szemromlás, nyirokmirigy-betegség, szorongás, hátfájás, izomsorvadás, vesekő, epekő, ínhüvelygyulladás.

 

                       Elektromágneses (technikai) sugárzás (elektroszmog): alvászavarok, fejfájás, szemromlás, fogromlás, pajzsmirigyproblémák, hörgőtágulat, tüdőrák lehetősége, potenciazavarok, meddőség, kimerültség, idegbetegség, viszketés.

 

 

A VÉDEKEZÉS LEHETŐSÉGEI:

 

Radiesztéta segítségével a káros sugárzásoktól mentes hely kijelölése,

vagy a sugárzási terek árnyékolókkal történő mentesítése.

 

A szakirodalomból ismert eszközök (rézgyűrű, alu, sáv, tükör stb.) csak átmeneti segítséget nyújthatnak, mivel hatásbiztonságuk nagyon relatív, gyakran ellenőrizendők és cserélendők.

 

A kutatások eredménye: egy forradalmian új lehetőség tértechnológiai árnyékoló családdal időkorlát nélkül semlegesíteni a káros földsugárzásokat, valamint a technikai elekromágneses sugárzásokat (elektroszmog). Ezek az árnyékolók csak szakember által telepíthetők.

 

AZ ÁLTALÁNOS BIOENERGIA REGENERÁLÓ-TÖLTŐ feltölti a szervezetet bioenergiával, javítja a lélektani állapotot, ellenállóbbá teszi a szervezetet, alvásszabályozó szerepe van, a deréktáji fájdalmakat csökkenti stb. (NATURA BR.,EI,NI,GI)

 A szabadforgalmú energiatöltő önmagában nem pótolja az árnyékolást. A kettő együttes alkalmazásával az energiaháztartás azonban helyreállítható, s így megindulhat az öngyógyulás folyamata.

 

Éjszaki fölriadást hogyan szünteti meg az árnyékoló letétele:

 

„Egyetlen földsugárzás méréssel, 3 db árnyékolólap letételével és az ágy áthelyezésével változott meg az életünk...

Az akkor 4 éves kisfiam születésétől kezdve egyetlen éjszakát sem aludt végig a saját ágyában. Kezdő szülőként természetesnek tűnt, hogy minden éjjel gyermeksírásra kelünk, azután már az is, hogy este hármasban alszunk el a nagyágyban, ezzel megakadályozva, hogy megint kelni kelljen éjfél után. Gyermekem 3 éves lett, mikor azt gondoltam, hogy ennek az állapotnak véget kell vetni, mindenki aludjon a saját ágyában! Ezután egyórás altatás után, azonban éjjel 2 órakor még mindig arra ébredtünk, hogy kisfiam átjön a mi ágyunkba, ahol pár perc után édesdeden aludt reggelig. Vahl Mariann holisztikus természetgyógyász javaslatára kimérték a gyerekszobát, hogy milyen káros földsugárzások zavarják az alvást. 3 db árnyékolólapot helyeztek a földre, átrendeztük a szobát, és megtörtént a csoda! Ettől a naptól kezdve, kisfiam a mai napig  (most hatodik osztályos) a saját ágyában alussza végig az éjszakákat.” (Mathesz Orsolya)

 

 

2. Hogyan segít ebben a folyamatban a jóga?

 

A jóga ősi indiai eredetű fejlesztőrendszer, melynek elsősorban nem a test, hanem a lélek és a szellem harmonikus kiművelés a célja. Sajnos a mai „divatos” jógairányzatok mégis a testre teszik a nagyobb hangsúlyt, a hatha-jógát tornatermekben oktatják, ahol sokszor az oktató sem tud a testi vonatkozásokon túlmenően valamit is mondani a jóga igazi céljáról és az emberi szervezetre gyakorolt hatásáról.

 

 Mielőtt a jóga „irányzatokra” bomlott volna egyedül egyfajta JÓGA létezett. Ma az érthetőség kedvéért ezt klasszikus jógának nevezzük. Elsőként Patandzsali foglalta írásba, Kr.  előtt néhány évszázaddal. Azonban a jóga valószínűleg több ezer éves, minden korban és minden földrajzi helyen ismerték és művelték.

 

 Azonban sohasem a tömegek, hiszen ők nehezen értették meg. A  mai felgyorsult világban került a jóga az érdeklődés középpontjába a széles tömegek számára, és mivel a legkönnyebben a mostani materialista világképbe a testtel való foglalkozás illik, így ez az ágazata terjedt el.

 

A klasszikus jóga is nagy gondot fordít a helyes testkultúrára, de itt nem áll meg, a testtel csak addig foglalkozik, amíg azt jó egészségben tudhatja. Innentől a vizsgálódási iránya az elme felé fordul, ahogy Patandzsali a híres szútrájában mondja: „Jógaszcsittavrittiniroddha” vagyis a jóga lényege az elme hullámainak a lecsendesítése.

 

De mi az „elme”? És mi az ő „hullámai” Nos, ezeket nem érthetjük meg a jógapraxis nélkül. De hogyan kezdjem a praxist, ha azt sem tudom, miről is van szó? Ezt a paradoxont oldja fel, az, hogy a jóga a nyugati embernek a testi-lelki harmóniáról beszél, az egészségről a kiegyensúlyozott életről és táplálkozásról, az érzelmi kultúráról stb.

És először könnyű testi gyakorlatokat ad, egyszerű nyújtásokat, lazításokat, megtanítja a helyes levegővételre, az egyetemes életenergia szabályozására és a szervezetbe való összegyűjtésére.

 

Majd beavatja  a pszichoenergetikai erőközpontok, a csakrák működésének megismerésébe, végül a jóga filozófiai hátterébe, teremtésmodelljébe és az ember jógaanatómiájába és jógaélettanába.

 

Amikor azután a gyakorló elméje annyira megnyugodott, hogy a napi 30-60 perc gyakorlás nem esik nehezére, akkor kezdődik az „igazi” folyamat. A figyelem a megismerés felé fordul: mi végre vagyok itt a világban? Mi a célom ezzel? Mi a  helyem az életben? Hogyan lehetek boldog? És hogyan tudom mások boldogságát a legjobban szolgálni?

 

JÓGAGYAKORLÁS OTTHON

 

A jóga gyakorlása eredetileg az egyedüllét magányában történt , teljes csendben, a gyakorló figyelmét a belső folyamataira fordítja.

Ehhez a legjobb, ha egy külön, e célra fenntartott csendes szobánk van, ahova csak akkor megyünk be, ha jógázni vagy meditálni vágyunk. Meleg szőnyeggel borított talaj  legyen (semmiképp se padlófűtés, mivel az mesterséges vízsugárzási zónákat hoz létre ld. előbb).

Ha nincs külön szobánk, egy sarkot is elkülöníthetünk.

A színek is fontosak, ne legyen hangsúlyos a piros és a lila és a fekete, inkább meleg pasztellszíneket válasszunk.

Fontos a csend, hozzátartozóinknak nyugodtan mondjuk meg, most 30 percre egyedül szeretnék maradni. Kezdetben ne használjunk zenét, videót, dvd-t, vagy kazettát! Maradjunk csendben és figyeljük meg, kibírjuk-e magunkkal néhány percig?

Hasonlón az alvóhelyünkhöz, a gyakorlóhely is jó, ha nem geopatogén zónában van, hisz így  a megszerzett energia, ahogy jön, úgy el is megy. (Vagy épp túl sok energia áramlik a rendszerünkbe, ami hamar elfáraszt minket.)

Ha más is jógázik a családból, akkor is egyedül gyakoroljunk nap, mint nap, esetleg egy héten egyszer közösen. A jóga tényleg magányos műfaj, a csoportos oktatást is a nyugatiak számára találták ki, Indiában a jógamester négyszemközt foglalkozik a tanítvánnyal.

 

 Csoportba járhatunk, ha úgy könnyebb számunkra az egyes gyakorlatokat megtanulni, de minél hamarabb „kezdjünk el” egyedül is jógázni. Hisz a saját tapasztalatainkat így tudjuk megszerezni.

Olyan oktatót válasszunk, aki nem túl szuggesztív, biztat az otthoni gyakorlásra, és nem próbál magához kötni, vagyis meghagyja a szabadságunk.

 

Legyen egy megbízható könyvünk, és az egyes gyakorlatokat újra és újra olvassuk el.

A rossz beidegződéseket néha nehezebb változtatni, mint eleve jól megtanulni.

Néha menjünk többnapos intenzív tréningekre, nagyon segít a fejlődésben, de ehhez is megbízható előadót válasszunk, akinek nemcsak a szaktudásában, hanem az emberi hozzáállásában is biztosak vagyunk.

 

Olvassunk a jógaétrendről, ha jógázunk, az étrendünket is ennek megfelelően válasszuk meg. Az elején nagyon hasznos egy jó méregtelenítő kúra, ha egészségesek vagyunk egyedül is folytathatjuk, de ha betegek, akkor feltétlen kérjük ki egy jó jógaoktató tanácsát, aki ért az ilyesmihez is.

Kezdetben egyszerű ún. előkészítő gyakorlatokat végezzünk, pl. Szúrja namaszkár (Napüdvözlet), Csandra namaszkár (Holdüdvözlet) Bhunamana ászana (Földüdvözlet) stb.

 

Utána néhány kezdőknek is ajánlott ászanát sajátítsunk el, majd egyszerű pranajamát (légzőgyakorlatnak fordítják általában e szanszkrit szót, azonban a valódi jelentése ez: a prána (életerő) irányításának és gyűjtésének megtanulása).

A gyakorlás elején és a végén relaxációt (testi-lelki lazítás) jó csinálni, később pedig elkezdhetjük a meditációt is megtanulni.

A gyakorlatok hatására energiaszintünk lassan kezd nőni. A zavarok elmúlnak, a magas energiaszint a szervezet önszabályozó működését megindítja és a szervezet az öngyógyítás útjára lép.

 

A helyes gyakorlás hatásait azonnal észrevehetjük: kezdjük a jógát szívesen végezni, mindig találunk helyet még a zsúfolt napirendünkben is a gyakorlásra, nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak leszünk, jobban bírjuk a stresszt, kisebb-nagyobb betegségeink elmúlnak (vagy javulnak), vidámabbak leszünk, kreatívabbak és optimistábbak, és kezdünk jobban felelősséget vállalni saját életünkért, és észrevesszük, hogy másoknak is egyre szívesebben segítünk.

És ha ennyivel nem érjük be, a kitartó és helyes gyakorlás lassan kinyitja számunkra a MEGISMERÉS ajtaját is.

 

 

Vahl Mariann

holisztikus terapeuta, jógatanár

www.aranygyoker.hu

 

 

aranygyoker@gmail.com

 

06-209880075

 

Felhasznált irodalom:

 Balczó Csaba: Alkalmazott radiesztézia1 (Tanfolyami jegyzet)

Dr. Balogh Márton: Geopátia az állat és növényvilágban (In: Az ökológiai és alternatív állatgyógyászat alapjai, Mezőgazda)

Timcsák Géza: Jóga 1-2 (Prosoft, Soltvadkert 2002.)

Yesudian: Sport és jóga (Lazi, Szeged)

Baktay Ervin: A diadalmas jóga (Benne: Patandzsali: Jóga- szutrák)

Prof.dr.Timcsák M. Géza előadásain készült jegyzetek

 

 

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 18
Heti: 48
Havi: 267
Össz.: 89 233

Látogatottság növelés
Oldal: Cikk: Jóga és a káros földsugárzás
JÓGATANÁRKÉPZÉS igényeseknek /klasszikus/ - © 2008 - 2024 - jogatanarkepzes.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »